Úvodní stránka
Kreditní karta

Platební karty s výhodami

V poslední době se objevuje čím dál více platebních karet, které představují především kreditní karty, s určitou možností výhod. Samy velké společnosti vytvářejí vlastní kreditní karty, které slouží k financování nákupů, ale především jako lákadlo pro zákazníky, aby nakupovali v dané společnosti více a více. Velký supermarketový řetězec dokonce na takové kartě postavil v současnosti celou reklamní kampaň a snaží se zavázat si své zákazníky k opakovaným nákupům.

Výhody kreditních karet

Kreditní karty vydávané samotnými obchodníky mají celou řadu výhod. Nejenže je možné čerpat klasický úvěr na bezúročné období, ale prostřednictvím nákupu se načítají určité body či bonusy. Poté následují možnosti jejich výběru či nákup za určitou sumu zdarma. Vše závisí na obchodní politice daného prodejce. Kreditní karty se tak staly prostředkem pro upevňování značky a lákání zákazníků k opakovaným nákupům.

Využití karet

Velkou výhodu pak přináší kreditní karty i bankám na základě brandových smluv. Díky tomu můžete prostřednictvím nějaké kreditní karty získávat výhody u nějakého obchodníka či obchodníků, díky čemuž nejenže zvyšujete jeho tržby, ale zároveň vyděláváte peníze své vlastní bance z dohody s tímto prodejcem.

Změny v kreditních kartách

V poslední době však s rozvojem a rozmachem kreditních karet začaly především banky s pozvolným zdražováním služeb, nepatrným měněním podmínek a zvyšováním poplatků. Změny nemusejí být nikterak zásadní, ale změna bezúročného období o několik dní může mít na řadu lidí nečekaný dopad. Nárůst poplatků pak samozřejmě postihne všechny bez rozdílu. Proto je třeba neustále hlídat situaci a vědět o změnách na vaší kartě. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.

(c) 2024 SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, všechna práva vyhrazena.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
Informace zde uváděné mohou být neaktuální.